Opis materijala
Ogledni primjer prilagodbi sadržaja metoda i aktivnosti za učenike s teškoćama
Nastavni predmet
Njemački jezik
Tema
Essen und Trinken / Hrana i piće
Nastavna jedinica
Essen und Trinken / Hrana i piće
Razred
1. razred srednje strukovne škole 1. godina učenja
Odgojno-obrazovni ishod
SŠ (2) NJ A.1.1. Učenik razumije kratke i jednostavne tekstove o hrani i piću pri slušanju i čitanju.
SŠ (2) NJ A.1.3. Učenik sudjeluje u kratkoj i vrlo jednostavnoj govornoj interakciji o hrani i piću.
SŠ (2) NJ A.1.4. Učenik piše vrlo kratke i vrlo jednostavne tekstove o hrani i piću.
Tijek nastavnoga sata
UVOD
Nastavnik pokazuje učeniku fotografiju palačinki kako bi ga uveo u novu temu aktivirao eventualna predznanja i motivirao za obradu novih nastavnih sadržaja. Polako i razgovjetno nastavnik izgovara riječi „Essen und Trinken“. Učenik ponavlja riječi a nastavnik ih zapisuje na ploču.
GLAVNI DIO
Nastavnik najavljuje novu temu i današnju nastavnu jedinicu. Potom pokazuje prezentaciju koja sadrži slike i nazive namirnica. Svaki izraz ponavlja dvaput jasno i glasno. Izrazi su napisani u prezentaciji u bojama članova.
Učenik naglas ponavlja izraze za nastavnikom.
Nastavnik daje učeniku radni list na kojem su obrađeni izrazi slikovito prikazani. Učenik spaja nazive sa sličicama namirnica.
UVJEŽBAVANJE
Nastavnik nasumično pokazuje slike a učenik ih imenuje.
Nastavnik imenuje namirnice učenik na radnom listu označuje što čuje.
Učenik sastavlja popis za kupovinu na temelju sličica na radnom listu.
ZAVRŠETAK
Nastavnik postavlja pitanja o slikama iz prezentacije (Was ist das? / Što je ovo?; Ist das eine Banane? / Je li ovo banana?) a učenik odgovara.
Učenik rješava izlaznu karticu.
Sadržaji koji se koriste u aktivnostima
- Prezentacija: https://www.canva.com/design/DAFEt7sqUtA/-5diJFJVnMWm6wvVoELHGg/view?utm_content=DAFEt7sqUtA&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink&mode=preview
- Radni listovi: https://www.canva.com/design/DAE_2cytU-Y/I0Pm1OV8Nfi8Ii5VsnKzcQ/view?utm_content=DAE_2cytU-Y&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink&mode=preview
Primjeri vrednovanja za učenje vrednovanja kao učenje ili naučenog
Vrednovanje za učenje:
- Postavljanje pitanja o razumijevanju obrađenih nastavnih sadržaja
- Izlazna kartica u kojoj učenik označuje namirnice koje nakon sata zna reći na njemačkom
Doprinosi
Josip Jelčić, Autor
Josip Jelčić, Osobe ili ustanove koje objavljuju materijal
Osoba ili ustanova koja objavljuje materijal
Kategorija materijala
- Obrazovni sadržaji-> Srednje škole - opći predmeti-> 1. razred-> Strani jezik-> Njemački jezik-> A. Komunikacijska jezična kompetencija-> SŠ (2) NJ A.1.1. Učenik razumije kratke i jednostavne tekstove pri slušanju i čitanju
- Obrazovni sadržaji-> Srednje škole - opći predmeti-> 1. razred-> Strani jezik-> Njemački jezik-> A. Komunikacijska jezična kompetencija-> SŠ (2) NJ A.1.3. Učenik sudjeluje u kratkoj i vrlo jednostavnoj govornoj interakciji
- Obrazovni sadržaji-> Srednje škole - opći predmeti-> 1. razred-> Strani jezik-> Njemački jezik-> A. Komunikacijska jezična kompetencija-> SŠ (2) NJ A.1.4. Učenik piše vrlo kratke i vrlo jednostavne tekstove
Bilješke
Skraćeni naziv
Essen und Trinken
Vrsta materijala
DOS
Uvjeti iskorištavanja
Otvoreni sadržaj
Način pristupa
Otvoreni pristup
Jezik
hrvatski - standardni
Datum izrade materijala
15.06.2022.
Datum unosa materijala
15.06.2022.
Status materijala
Gotov materijal
Verzija
1.0
Preporučeni materijali
Digitalni obrazovni sadržaji za predmet Marketing
Željko Milnović
digitalni obrazovni sadržaji
Obrazovni sadržaji • Strukovne škole • Ekonomija, trgovina i poslovna administracija • Ekonomija
Uređeno danas
1
Digitalni obrazovni sadržaji za predmet Osnove turizma 1.dio
Željko Milnović
digitalni obrazovni sadržaji
Obrazovni sadržaji • Strukovne škole • Ekonomija, trgovina i poslovna administracija • Ekonomija
Uređeno danas
1

Komentari