Opis materijala
PRIPREMA ZA IZVOĐENJE NASTAVNOG SATA: MATEMATIKA
RAZRED: PRVI
DOMENA: Mjerenje
NASTAVNA JEDINICA: Dulji i kraći što to znači? (Odnosi među predmetima)
TIP SATA: vježbanje i ponavljanje
ODGOJNO-OBRAZOVNI ISHODI: Učenik prepoznaje odnose među predmetima (dulji - kraći - jednako dug veći - manji - jednak). Određuje najdulji najkraći najveći najmanji najviši i najniži objekt.(OŠ MAT D.1.1.)
SOCIJALNI OBLICI RADA: individualni oblik frontalni oblik rada
METODE RADA I STRATEGIJE POUČAVANJA: metoda usmenog izlaganja metoda pokazivanja metoda slušanja metodazaključivanja metoda zapažanja metoda čitanja i pisanja
NASTAVNA SREDSTVA I POMAGALA: Matematika - Zbirka zadataka za 1. razred osnovne škole računalo projektor
KORELACIJE: Hrvatski jezik Priroda i društvo
Dodatni odgojno-obrazovni ishodi različitih predmeta i/ili očekivanja međupredmetnih tema: osr A.3.4. Upravlja svojim obrzovnim i profesionalnim putem. osr A.3.3. Razvija osobne potencijale. uku B.2.4. Na poticaj učitelja ali i samostalno učenik samovrednuje proces učenja i svoje rezultate te procjenjuje ostvareni napredak.
MULTIMEDIJSKI I INTERAKTIVNI SADRŽAJI: https://wordwall.net/hr/resource/16516722/matematika/ve%c4%87i-i-manji
Uvodni dio sata
Nakon pripreme za nastavni sat učenici uspoređuju zbirku zadataka i bilježnicu i ustanovljuju da je zbirka veća a bilježnica manja.
Na ploču zapisuje: VEĆE - MANJE
Slijedi uspoređivanje lutaka za igrokaz u obliku jabuke.
Pred ploču dolazi nekoliko učenika koji svaki na svom kraju drže ukrasne trake. Dolazimo do zaključka koja je duža a koja kraća.
Na ploču se piše: DUŽA - KRAĆA
Učiteljica potom pokazuje dvije lutke za igrokaz u obliku krofne. Dolazi se do zaključka da su jednake.
Na ploču se piše: JEDNAKO
Tri četiri pet učenika dolazi pred ploču i uspoređuje se koji je niži a koji viši koji je najniži akoji najviši.
Na ploču se piše: NIŽE - VIŠE
U Glavnom djelu sata učenici rade na listićima i zbirci zadataka na 4. i 5. stranici. Po potrebi se daju individualna objašnjenja.
Slijedi provjera riješenih zadataka tako da učenici "čitaju" odgovore.
U završnom dijelu sata dodatno se ponavlja znanje o odnosima među predmetima pomoću edukativnog online kviza:
https://wordwall.net/hr/resource/16516722/matematika/ve%c4%87i-i-manji
Označavanje domaće zadaće: 7. i 8. zadatak na 5. stranici.
Učenicima emotikonima vrednuju nastavni sat.
PLAN PLOČE:
VEĆE - MANJE
DUŽE - KRAĆE
NIŽE - VIŠE
JEDNAKO
Doprinosi
Aurika Matković, Osobe ili ustanove koje objavljuju materijal
Aurika Matković, Autor
Osoba ili ustanova koja objavljuje materijal
Kategorija materijala
- Obrazovni sadržaji-> Osnovne škole-> 1. razred-> Matematika-> D. Mjerenje-> MAT OŠ D.1.1. Analizira i uspoređuje objekte iz okoline prema mjerivu svojstvu
Skraćeni naziv
Priprema za nastavni sat - Matematika
Vrsta materijala
Nastavnička priprema
Uvjeti iskorištavanja
Otvoreni sadržaj
Način pristupa
Otvoreni pristup
Jezik
hrvatski - standardni
Datum izrade materijala
26.01.2022.
Datum unosa materijala
13.09.2021.
Status materijala
Gotov materijal
Verzija
1.1
Preporučeni materijali

Podjela roda, primjena i glavne karakteristike nadzemnog dijela
Priprema za nastavni sat
Obrazovni sadržaji • Strukovne škole • Poljoprivreda, prehrana i veterina • Poljoprivreda
DOC
Lektira: Vuk i sedam kozlića
Valerija Boras
digitalni obrazovni sadržaji
Obrazovni sadržaji • Posebni programi

Komentari